Pierwsze zawody w 2023 za nami! Dzisiaj na Łowisku Cysterskim w Owińskach odbyły się zawody spławikowe o „Puchar Zimy”.
Na starcie o godzinie 8:00 pojawiło się 22 zawodników, którzy nie przestraszyli się warunków pogodowych. Niska temperatura i padający śnieg nie zachęcał do wyjścia z domu. Jednak im dalej w las, tym pogoda była coraz lepsza, a momentami pojawiało się słoneczko.
Zawodnicy utworzyli 11 par i wspólnie udali się na pomosty. Czyli każda para łowiła z jednego pomostu. Mimo pory roku na wyniki nie ma co narzekać, bo żeby się liczyć, trzeba było mieć ponad 5kg (po 2,5kg na zawodnika).
Oto oficjalne wyniki:
I miejsce: Szrama Michał / Głowacki Robert – 6040 pkt. II miejsce: Przewoźny Marek / Szalczyński Andrzej – 5640 pkt. III miejsce: Stasiński Zbigniew / Ślebioda Sylwester – 5360 pkt.
Puchar Zimy na Łowisku Cysterskim w Owińskach 2023-02-26
Zapraszamy na towarzyskie zawody spławikowe par „Puchar Zimy” 26 lutego 2023 na Łowisko Cysterskie w Owińskach
Typ zawodów: zawody otwarte drużyn 2-osobowych. Drużyny losowane. Miejsce zawodów: Łowisko Cysterskie w Owińskach. Data: niedziela 26 lutego 2023r. Zbiórka nad wodą: o godzinie 8:00. Dojazd opisany pod mapą poniżej. Proponowany czas łowienia: 4h. Metoda: spławikowa, 1 wędka. Zapisy: tel. 608 580 036 do 23 lutego 2023r. w siedzibie Koła Dojazd: własny. Opłata: 50zł członkowie Koła, 60 zł goście. Organizator zapewnia posiłek w trakcie zawodów.
Prosimy o zabranie ze sobą na zawody własnych talerzy, kubków oraz sztućców do posiłku!
Dojazd na miejsce zbiórki zaznaczony czerwoną linią
Z Piątkowa to około 17km i mamy dwie drogi: albo przez Biedrusko albo przez Czerwonak. Rożnica niewielka. W Owińskach skręcamy z ulicy Poznańskiej w Kolejową. Wjazd znajduje się między budynkami 2C oraz 2D. Zaraz za nimi skręcamy w lewo, jedziemy prosto jakieś 100m. Skręcamy w prawo w kierunku łowiska (patrz mapka).
Informacje o wodzie:
Wokół wody są pomosty. Najlepiej więc zaopatrzyć się w stojak na pomost np. rodpod albo mocowania z uchwatami zaciskowymi. Występują wszelkie gatunki ryb od płoci, krąpi, leszczy, karasi i karpi. Warto zabrać wózek, bo nie do każdego stanowiska da się podjechać autem. Wszystko zależy od pogody.
Mamy już potwierdzone terminy wydarzeń na rok 2023. W tym sezonie proponujemy 26 zawodów, których jesteśmy organizatorami lub współorganizatorami, w tym Festyn dla Dzieci 2 września. Będą zawody o Mistrza Koła w spławiku, Wędkarza Roku, FeederCUP, Dziadkowe, Pucha Jesieni i Sklepu Skalar z Książa Wlkp. Lista zawodów dostępna jest pod adresem https://www.chrobry168.pl/zawody-2023 W tym sezonie nie będzie zawodów punktowanych w okresie lipiec-sierpień, gdyż pojawiały się głosy, że z powodu urlopów nie każdy może uczestniczyć w okresie wakacji. Opłata konsumpcyjna za udział w zawodach „Mistrz Koła” oraz „Wędkarz Roku” to 30 zł. Jest to spora podwyżka, ale Prezes obiecał rekompensaty. Mamy na myśli Prezesa Koła ;-).
Nowością jest to, że wprowadzamy 2 osobne kategorie wiekowe dla rywalizacji o tytuły „Mistrz Koła w spławiku” oraz „Wędkarz Roku”. Podział będzie na zawodników do 65 lat i powyżej 65 lat.
W przypadku zawodów o Mistrza Koła w spławiku będziemy mieć 2 tury. Jednak na Kanale Wojnowickim (6 maja), a druga na Jeziorze Rogozińskim (20 maja). Tytuł Mistrza zdobędzie osoba, którą osiągnie najlepszy wynik punktów sektorowych w obu zawodach. Strona wydarzenia https://www.chrobry168.pl/mistrz-kola-2023
Będzie też 8 zawodów o tytuł Wędkarza Roku, z tym, że do punktacji generalnej będzie się liczyć 7 najlepszych wyników każdego zawodnika. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.chrobry168.pl/wedkarz-roku-2023
Będziemy kontynuować zawody FeederCUP. Planowane są 4 tury. Opłata konsumpcyjna to 60 zł od członka i 70 zł od gościa.W tych zawodach mogą brać również osoby spoza Koła. FeederCUP to zawody gruntowe, podczas których możliwe jest łowienie na koszyczek oraz podajnik method feeder. Zakazane są elektroniczne wskaźniki brań. Wszelkie informacje dostępne są na https://www.chrobry168.pl/feedercup-2023
O każdych zawodach będziemy informować członków Koła na naszej stronie internetowej, grupie Facebook oraz drogą smsową około 12 dni przed wydarzeniem. Jednak technologia czasami zawodzi i na smsach nie można polegać w 100%. Dlatego prosimy pilnować we własnym zakresie terminów zawodów.
W ostatnią sobotę 20 sierpnia odbyły się już 7 zawody zaliczane do rywalizacji o tytuł Wędkarza Roku 2022. Tym razem spotkaliśmy się na Jeziorze Strykowskim, a dokładniej zbiórka była przy stanicy koło miejscowości Januszewice. Po przybyciu na miejsce zbiórki okazało się, że woda mocno opadła w stosunku do stanu z ostatnich kilku lat. Dodatkowo w wodzie pojawiło się zielsko w niektórych miejscach. 29 startujących zostało podzielonych na 3 sektory i po losowaniu stanowisk udało się na swoje miejsca.
Pogoda zapowiadała dobre wyniki, bo było ciepło, a nawet parno z lekkim północnym wiatrem, który nie przeszkadzał w łowieniu. Jednak wiadomo, że Strykowo słynie z medalowych … uklei i nikt nie spodziewał się jakiś większych ryb jednak dwóch zawodników mogło pochwalić się okazałymi karasiami za 900 i 800 punktów. O pechu może mówić Marek Przewoźny, który trafił na dosyć zarośnięte stanowisko, gdzie przebywały liny. Po złowieniu 2 niewymiarowych sztuk, wziął mu trzeci, jak mówi już dosyć ładny, który zaplątał się w mercie, co spowodowało złamanie bata w drugiej sekcji.
Najlepsze trójki w poszczególnych sektorach
Sektor A:
Kazimierz Kuligowski – 5180
Jacek Galas – 3480
Marcin Wiśniewski – 2700
Sektor B:
Leszek Raczyński – 4820
Marek Baranowski – 3000
Stanisław Pikron – 1680
Sektor C:
Ryszard Popielas – 3600
Mirosław Janiszewski – 3320
Roman Wencka – 3180
Największą rybą okazał się karaś srebrzysty 0,9kg złowiony przez Leszka Radłowskiego
W najbliższym czasie organizujemy Dzień Dziecka – niedziela 4 września na Łowisku Trzaskowo. Natomiast 10 września zawody Feeder CUP168 na wodzie PZW no-kill Zalew Jaraczewo. Na Jaraczewo możliwy dojazd autobusem. Zapisy u Prezesa do 2 września.
W ostatnią sobotę 9 lipca organizowaliśmy zawody drużynowe spławikowo – gruntowe na Jeziorze Rogozińskim. Na starcie stanęło 17 dwuosobowych ekip podzielonych w kategoriach „do 60 lat” (juniorzy) i powyżej 60 lat (seniorzy) :-). Jeżeli jeden z zawodników mieścił się w kategorii niższej to drużyna była klasyfikowana w kategorii „do 60 lat”. Taki podział wiekowy sprawił, że w kategorii seniorów były 4 drużyny, a w kategorii juniorów aż 13.
Każdy zawodnik w drużynie mógł łowić tylko na jedną wędkę, do wyboru spławik lub grunt. Dodatkowym utrudnieniem było to, że obaj zawodnicy musieli zmieścić się na jednym stanowisku.
Ryby brały dosyć dobrze i w obu kategoriach znalazły się drużyny, które miały bardzo dobre wyniki, ponad 10kg.
W tą upalną sobotę spotkaliśmy się nad Zalewem Radzyny Małe celem rozegrania II tury zawodów o Mistrza Koła w spławiku na rok 2022.
Zbiórka została wyznaczona na godzinę 6:00 i stawiło się na niej 32 zawodników. Podzielono stanowiska na sektory w następujący sposób: A – 11 miejsc, B – 11 miejsc, C – 10 miejsc. Następnie rozlosowano zawodników do stanowisk. Start zawodów ustalono na godzinę 8 i tura miała zakończyć się o 12:00.
Po I turze największe szanse na wygrane mieli Ryszard Styperek, Roman Wencka i Dawid Skowroński, którzy na pierwszych zawodach wygrali swoje sektory. Tym Razem Dawid i Roman trafili do jednego sektora (A), a Rysiu wylosował ostatnie stanowisko w sektorze C. W tej sytuacji Rysiu był głównym faworytem do zdobycia tytułu Mistrza, ponieważ sektor C znajdował się w lesie, gdzie generalnie osiągane są lepsze wyniki a dodatkowo Rysiu miał największą wagę ryb złowionych w I turze.
Zawody wystartowały punktualnie i ryby też zaczęły brać u większości zawodników natychmiast. Były to głównie krąpie, płotki, ukleje, wzdręgi i leszcze. Pecha mieli ci, którym brała niewymiarowa wzdręga. Byli tacy, którzy na 4 ryby mieli 3 wzdręgi. Byli jednak tacy, którym w łowisko weszły fajne „chlapaki” za 200-400 punktów i mogli na nich budować wagę. Mimo upału ryby brały praktycznie cały czas. Było też kilka leszczy w 500 – 600 gramowych.
O godzinie 12:00 zabrzmiał sygnał kończący zawody i przystąpiono do ważenia ryb. W sektorze A, jak można było się spodziewać, Dawid Skowroński oraz Roman Wencka rozdzielili po między siebie pierwsze i drugie miejsce, z wynikami ponad 6kg, a Roman wygrał o 200 punktów. W tej sytuacji pozostało czekać na miejsce i wagę Rysia Styperka, który był na 32 stanowisku. Gdy sędzia zawodów trafił do jego sektora okazało się, że może być bardzo ciekawie, ponieważ Marcin Wiśniewski na stanowisku 30 zaliczył połów za 7980 punktów i jeżeli Rysiu miałby mniej, to w tej sytuacji mistrzem zostałby Roman Wencka. Dlatego przy wadze na 32 stanowisku pojawiło się więcej zainteresowanych osób, a licznik po chwili zniecierpliwienia pokazał 9,66 kg i wiadomo było, że Mistrzem Koła 2022 zostanie Ryszard Styperek.
Następnie do podliczenia oficjalnych wyników zasiedli Zbigniew Jędrys oraz Leszek Raczyński. Chwilę to zajęło, bo trzeba było połączyć wyniki dzisiejsze z wynikami z I tury.
Najlepsze 3 miejsca w każdym ze sektorów:
Sektor A:
Roman Wencka – 6515
Dawid Skowroński – 6323
Kazimierz Kuligowski – 5695
Sektor B:
Sławomir Korcz – 3162
Grzegorz Tarka – 3128
Klaudiusz Zawadzki – 2897
Sektor C:
Ryszard Styperek – 9800
Marcin Wiśniewski – 7980
Marek Przewoźny – 4810
Tabela wyników:
Sekt.
Stan.
Nazwisko Imię
Waga
Ryb
Liczba
ryb
Punkty
Punkty
sektorowe
Miejsce
A
1
Majchrzak Paweł
1860
22
1882
6
A
2
Kuligowski Kazimierz
5600
95
5695
3
III
A
3
Wencka Roman
6440
75
6515
1
I
A
4
Baranowski Marek
4260
64
4324
4
A
5
Ślebioda Sylwester
960
11
971
11
A
6
Sobiesiak Ryszard
1680
26
1706
7
A
7
Skowroński Dawid
6200
123
6323
2
II
A
8
Bawarczyk Marian
1080
3
1083
10
A
9
Gmerek Zbigniew
1240
14
1254
9
A
10
Janiszewski Mirosław
2220
29
2249
5
A
11
Kopydłowski Przemysław
1500
18
1518
8
B
12
Ruciński Marcin
1960
35
1995
5
B
13
Korcz Sławomir
3120
42
3162
1
I
B
14
Galas Jacek
1800
32
1832
6
B
15
Nowak Jarosław
0
0
0
11
B
16
Głowacki Stefan
2320
14
2334
4
B
17
Urbaniak Maciej
1420
12
1432
8
B
18
Tarka Grzegorz
3080
48
3128
2
II
B
19
Krysztofiak Stanisław
500
1
501
10
B
20
Gmerek Bogdan
1120
9
1129
9
B
21
Zawadzki Klaudiusz
2860
37
2897
3
III
B
22
Jędrys Zbigniew
1800
28
1828
7
C
23
Raczyński Leszek
1860
30
1890
8
C
24
Culicki Paweł
700
7
707
10
C
25
Przewoźny Marek
4740
70
4810
3
III
C
26
Wawrzyniak Wojciech
3860
40
3900
6
C
27
Maik Danuta
3860
30
3890
9
C
28
Szaj Eugeniusz
2800
40
2840
7
C
29
Pikron Stanisław
3900
55
3955
4
C
30
Wiśniewski Marcin
7880
100
7980
2
II
C
31
Popielas Ryszard
3600
45
3645
5
C
32
Styperek Ryszard
9660
140
9800
1
I
Na zakończenie Mistrz koła 2021 – Marek Przewoźny przekazał puchar przechodni nowemu Mistrzowi.
Marek Przewoźny przekazuje puchar Ryszardowi Styperkowi
Oficjalne wyniki rywalizacji o Mistrza Koła można zobaczyć – TUTAJ
Dzisiejsze zawody były również zaliczane do współzawodnictwa o tytuł Wędkarza Roku. Dzięki bezpośredniej wygranej nad Dawidem Skowroński, Roman Wencka objął fotel samodzielnego lidera. Doszło też do kilku istotnych przetasowań po dzisiejszych zawodach. Obecną sytuację można zobaczyć TUTAJ
Już w najbliższy piątek zapraszamy na nocne zawody 12h na Wojnowice – no kill, a 9 lipca zapraszamy na zawody par na Rogoźno.
Zapraszamy na otwarte zawody par na Rogoźno w sobotę 9 lipca.
Informacje szczegółowe:
Typ zawodów: zawody otwarte drużynowe, drużyny 2 os. Miejsce zawodów: Jezioro Rogozińskie Data: 9 lipca 2022r. Zbiórka nad wodą: o godzinie 6:00. Dojazd opisany pod mapą poniżej Proponowany czas łowienia: 4h, od 8:00 do 12:00 Metoda: spławikowo – gruntowa. Zapisy: tel. 608 560 036, do 26 czerwca rezerwacja miejsc dla członków koła Dojazd: własny. Opłata: 100zł od pary Organizator zapewnia posiłek w trakcie zawodów
Prosimy o zabranie ze sobą na zawody własnych talerzy, kubków oraz sztućców do posiłku!
Dojazd do Jeziora Rogozińskiego
Jezioro Rogozińskie znajduje się w powiecie obornickim, w granicach miasta Rogoźno, około 40 km na północ od Poznania. Jezioro nie jest użytkowane przez PZW, dlatego należy wykupić osobne zezwolenie. Na czas zawodów, w imieniu zawodników, zezwolenie nabywa organizator. Zwykle zawody są na brzegu po stronie miasta. MY natomiast organizujemy je na drugim brzegu w Owczychgłowach. Dzierżawcą jeziora jest Przedsiębiorstwo Produkcji Rybackiej, Usługowej i Przetwórczej Maj Wągrowiec, Adres: Rogozińska 95, 62 – 100 Wągrowiec, Telefon: 67 262 19 06
Miejsce zbiórki – Jezioro Rogozińskie
Z Piątkowa kierujemy się drogą numer 196 w kierunku Wągrowca. Za Murowaną Gośliną skręcamy w lewo na Rogoźno. Mijamy Długą Goślinę, Studzieniec i wjeżdżamy do Rogoźna w ulicę Wielką Poznańską. Dalej ulicą Kościelną. Kościelna na końcu ostro skręca w prawo nad jezioro. Przejeżdżamy most mijając jezioro z lewej strony. Po minięciu jeziora skręcamy w prawo w ulicę Za Jeziorem. Po koło 2,5km należy skręcić w prawo w ulicę Hipolita Cegielskiego przy tablicy „Owczegłowy Witają” w kierunku jeziora, która poprowadzi nas do miejsca zbiórki – parkingu blisko wody.
Tablica „Owczegłowy witają”, przy którym skręcamy w prawo
Charakterystyka wody
Powierzchnia jeziora to 130ha. Średnia głębokość 3m, największa 5,8m. Łowiąc w odległości 10m można mieć 3m głębokości, a czasami 50 cm. Dno przeważnie piaszczyste. Dominują krąp, płoć, ukleja. Jest też spora populacja karasia srebrzystego. Z miejsca zbiórki na stanowiska nie da się dojechać samochodem na wszystkie stanowiska. Najlepiej mieć ze sobą wózek, na który włożymy nas cały majdan. Brzeg jest otoczony lasem, co powoduje, że na większości stanowisk jest cień. Dobrze mieć też wodery, bo brzeg jest bardzo stromy i przy wysokim stanie wody, od razu jej poziom jest pod kolana.
W sobotę 23 kwietnia została rozegrana I tura zawodów o Mistrza Koła. Miejscem zawodów był Kanał Wojnowicki, a na starcie stanęło 36 zawodników, którzy w większości przyjechali wynajętym przez koło autokarem. Jak zwykle zawody rozpoczęły się od śniadania, bo autokar wyruszył z Poznania o 5:15 i niektórzy byli już głodni.
Potem odbyło się losowanie. Zawodnicy zostali podzieleni na 3 sektory po 12 osób. Stanowisko numer 1 było przy moście. Zawody o tytuł Mistrza Koła rozgrywane są zgodnie z regułami PZW, co oznacza, że liczy się też ukleja.
Były obawy o wyniki zawodów, ponieważ kanał został zimą wyczyszczony w wyniku prac melioracyjnych. Usunięto wszelką roślinność i jeszcze 2 tygodnie temu na zawodach dominowała ukleja. Tym razem było jednak inaczej i było widać, że ryba już wpłynęła do kanału z pobliskiego jeziora.
Tym razem dozwolone było łowienie na jedną wędkę spławikową. Dominowały głównie baty ale trafiały się też tyczki, czy nawet uklejówki. Ryby brały dosyć dobrze, jednak nie były to zbyt duże sztuki, a utrapieniem była niewymiarowa wzdręga. Wśród tych małych rybek wyróżniał się karaś złowiony przez Leszka Radłowskiego.
Leszek Radłowski z karasiem srebrzystym
Na stanowisku nr 1 bardzo dobrze radził sobie, łowiący batem, Prezes Ryszard Styperek. Drugi sektor zdominowała tyczka, a właściwie łowiący nią Roman Wencka, który wyraźnie odskoczył pozostałym kolegom. Natomiast w sektorze C Dawid Skowroński pokazywał jak można łowić wędką 3,5m. Warto dodać, że zarówno Dawid jak i Roman to dwa nowe „nabytki” koła w sezonie 2022.
Ostatecznie 3 pierwsze miejsca w każdym z sektorów zajęli:
Sektor A
Ryszard Styperek – 5000 pkt.
Stanisław Pikron – 3986 pkt.
Leszek Radłowski – 3180 pkt.
Sektor B
Roman Wencka -3563 pkt.
Jarosław Henka – 1563 pkt.
Klaudiusz Zawadzki – 1326 pkt.
Sektor C
Dawid Skowroński – 4012 pkt.
Marek Baranowski – 3259 pkt.
Paweł Majchrzak – 3101 pkt.
Gratulujemy!
Tabela wyników:
Sek.
Stan.
Nazwisko Imię
Waga Ryb
Liczba ryb
Punkty
Punkty sek.
Miejsce
A
1
Styperek Ryszard
4920
80
5000
1
I
A
2
Sobiesiak Ryszard
2520
33
2553
5
A
3
Ratajczak Andrzej
800
10
810
12
A
4
Pikron Stanisław
3940
46
3986
2
II
A
5
Henka Tomasz
1920
26
1946
6
A
6
Szaj Eugeniusz
1820
33
1853
7
A
7
Jędrys Zbigniew
1120
18
1138
10
A
8
Stelmaszyk Jan
1120
12
1132
11
A
9
Kopydłowski Przemysław
2820
29
2849
4
A
10
Klimpel Ryszard
1480
26
1506
8
A
11
Radłowski Leszek
3160
20
3180
3
III
A
12
Tarka Grzegorz
1380
11
1391
9
B
13
Culicki Paweł
780
8
788
11
B
14
Popielas Ryszard
1180
12
1192
4
B
15
Bawarczyk Marian
0
0
0
12
B
16
Knychała Robert
820
6
826
10
B
17
Bartkowski Adam
1040
16
1056
6
B
18
Henka Jarosław
1540
23
1563
2
II
B
19
Palicki Konrad
1120
14
1134
5
B
20
Zawadzki Klaudiusz
1300
26
1326
3
III
B
21
Galas Jacek
980
12
992
8
B
22
Wencka Roman
3520
43
3563
1
I
B
23
Rybacka Beata
900
9
909
9
B
24
Korcz Sławomir
1020
12
1032
7
C
25
Baranowski Marek
3220
39
3259
2
II
C
26
Przewoźny Marek
1040
16
1056
10
C
27
Kuligowski Kazimierz
1820
22
1842
6
C
28
Gmerek
2020
19
2039
4
C
29
Urbaniak Maciej
1160
16
1176
8
C
30
Majchrzak Paweł
3060
41
3101
3
III
C
31
Janiszewski Mirosław
1400
14
1414
7
C
32
Maik Danuta
1160
11
1171
9
C
33
Ślebioda Sylwester
820
9
829
11
C
34
Krysztofiak Stanisław
500
1
501
12
C
35
Skowroński Dawid
3960
52
4012
1
I
C
36
Głowacki Stefan
2000
26
2026
5
Wygrana sektora przez Ryszarda Styperka z największą wagą ryb w zawodach spowodowała, że po I turze on zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej „Mistrz Koła 2022”
Zawody są zaliczane do klasyfikacji o tytuł Wędkarza Roku. Wygrane sektory Dawida i Romana sprawiły, że obecnie zajmują 2 pierwsze miejsca w tej klasyfikacji.
II tura zawodów o tytuł Mistrza Koła w spławiku zaplanowana jest na 25 czerwca na Jeziorze Niepruszewskim. Zapraszamy!
Zaproszenie na zawody na Kanał Wojnowicki 2022-04-23
Zapraszamy naszych członków na zawody będące I turą zawodów o Mistrza Koła 2022 w spławiku oraz trzecie zawody zaliczane do klasyfikacji Wędkarz Roku.
Typ zawodów: tylko dla członków Miejsce zawodów: Kanał Wojnowicki koło miejscowości Wojnowice Zbiórka nad wodą: nad kanałem o godzinie 7:00. Dojazd opisany pod mapą poniżej Proponowany czas łowienia: od 9.00 do 13.00 Metoda: spławikowa na jedną wędke. Zapisy: telefonicznie 608 580 036 lub 500 825 620 do 19 kwietnia Dojazd: autokarem spod bloku Chrobrego 13 o godzinie 5:00, następnie spod siedziby koła (Chrobrego 10) o 5:15 . Opłata: 40zł Na zakończenie zawodów Gospodarz Koła zapewnia ciepły posiłek!
Uwaga: w zawodach mogą wziąć udział ci członkowie, którzy mają wykupione składki na rok 2022.
W tym roku prosimy o zabranie ze sobą na zawody własnych talerzy, kubków oraz sztućców do posiłku!
Dojazd do Kanału Wojnowickiego
Kanał Wojnowicki z jeden z Kanałów Obry wpływających do Jeziora Wojnowickiego.
Dojazd z Poznania możliwy jest z dwóch kierunków od strony Kościana, Mosiny lub Śremu. W tym pierwszym przypadku (trasa obecnie najszybsza) należy z Poznania wyjechać drogą S5 w kierunku Wrocławia. Następnie w Kościanie zjeżdżamy z S5 na drogę 308 w kierunku Gostynia. W miejscowości Racot skręcamy w prawo i kierujemy się na Wojnowice. Mijamy po kolei miejscowości: Gryżyna, Nowy Dębiec, Zgliniec. Za Zglińcem po prawej stronie będą różne zbiorniki wodne. W pewnym momencie wjedziemy na most nad Kanałem Wojnowickim i zaraz za nim skręcamy w polną drogę w lewo. Jesteśmy na miejscu. Auto można pozostawić zaraz za mostem lub podjechać trochę dalej.
Charakterystyka wody
Kanał jest udostępniony do wędkowania tylko na czas zawodów. Woda płynie bardzo wolno. Szerokość to jakieś 20m, głębokość dochodzi do 1,5, przeważnie jest to około 1m. Jeżeli wiosna jest ciepła to kanał bardzo szybko zarasta i tworzą się do łowienia tzw. „oczka”. Autem da się dojechać do większości miejscówek, problem może być z pozostawieniem samochodu na drodze, gdyż w niektórych miejscach jest bardzo wąsko. Brzeg jest dosyć stromy, ale przy lustrze wody da się rozłożyć krzesełko.